C-pojat

Info


fj7a4255

Ura Basket C-pojat osallistuu syyskaudella 2016 läntisen alueen C-pojat I-divisioonaan (=SM-karsinta) ja C-pojat II-divisioonaan. Kevätkaudella 2017 Ura C-pojat osallistuu läntisen alueen B-pojat II-divisioonaan, C-pojat I-divisioonaan ja C-pojat II-divisioonaan.

Liiton sarjan lisäksi kauden aikana osallistutaan turnauksiin ja pelattaneen harjoitusotteluita.

Joukkueenjohto:

Vastuuvalmentaja
Pekka Kalliokoski, 040 300 5846, pekka.kalliokoski(at)are.fi

Valmentaja
Juho Airola, 050 432 3703, juho.airola(at)turku.fi

Valmentaja
Totti Michelsson, 044 501 2745, totti.michelsson(at)gmail.com

Valmentaja
Sami Virtanen, 050 966 7535, swirtanen(at)gmail.com

Joukkueenjohtaja
Jukka Javanainen, 050 053 6610, jukka.javanainen(at)pp.inet.fi

Joukkueenjohtaja
Petteri Kvist, 0400 395 468, kvistinpetteri(at)gmail.com,

Rahastonhoitaja
Leena Myllymäki, 040 830 5340, merinella(at)elisanet.fi

Tilinumero: IBAN FI83 5710 8320 0631 86

Joukkue

 

Pelaajat

Aalto-Setälä Artturi (-04)
Airola Aleksi (-03)
Ala-aho Jesse (-03)
Coskun Orhan (-03)
Gadid Yassir (-03)
Hanhivaara Ossi (-03)
Heikkinen Niilo (-03)
Jalamo Viktor (-04)
Javanainen Jesse (-03)
Kaasinen Justus (-03)
Kaerala Kosti (-04)
Kankare Patrik (-04)
Knuts Rasmus (-03)
Knuutila Anton (-04)
Koivisto Joona (-03)
Komppa Miro-Aaron (-03)
Kvist Atte (-04)
Myllymäki Tuomas (-03)
Salomaa Aatos (-04)
Suhonen Akseli (-04)
Toivonen Eino (-04)
Viljanen Joel (-04)
Virtanen Niilo (-04)
Zizzo Niko (-03)

Kalenteri

Ottelut

Ottelut kevät 2017

 

C- I divisioona

11.1.2017 Ura Basket — Salon Wilpas 51–77
29.1.2017 Ura Basket — BC Nokia 04 77 — 34
4.2.2017 TuNMKY — Ura Basket 77 — 59
5.2.2017 Pyrintö White — Ura Basket 61 — 55
12.2.2017 BC Nokia — Ura Basket 77 — 29
12.2.2017 PäLuLu — Ura Basket 73 — 71
5.3.2017 Ura Basket — LoKoKo 78 — 60
18.3.2017 Pyrintö — Ura Basket 80 — 50
26.3.2017 Ura Basket — Korihait 78–72
 

C- II divisioona

14.1.2017 Ura Basket Red — Raholan Pyrkivä 04 75–34
14.1.2017 Raholan Pyrkivä 03 — Ura Basket Red 42 — 46
25.1.2017 Ura Basket Red — TuNMKY Blue 54 — 57
5.3.2017 TaNMKY Blue — Ura Basket Red 29 — 89
5.3.2017 Ura Basket Red — TaNMKY 40 — 59
11.3.2017 Ura Basket Red — Pyrintö 05 Black 42 — 60
11.3.2017 BC Sisu — Ura Basket Red 49 — 44
2.4.2017 Vilpas Black — Ura Basket Red 53 — 46
2.4.2017 Ura Basket Red — Arska Basket 48 — 104

B II-divisioona

15.1.2017 Ura Basket — TaNMKY 88 — 52
17.1.2017 TuNMKY Blue 01-02 — Ura Basket 58 — 57
1.2.2017 Ura Basket — Ura Basket B Red 72 — 39
11.2.2017 Salon Vilpas Red — Ura Basket 90 — 46
12.3.2017 Nokia — Ura Basket 84 — 49
25.3.2017 Rahola — Ura Basket 54 — 67
23.4.2017 Vilpas Red — Ura Basket 59 — 55
23.4.2017 Ura Basket — TuNMKY Blue 01-02 40 — 65

AND1-TURNAUS. Salo

6.1.2017 LoKoKo — Ura Basket Red 58 — 12
7.1.2017 Ura Basket Red — RaiPS 2130
7.1.2017 Namika Lahti Juniorit — Ura Basket Red 69 — 8
8.1.2017 Ura Basket Red — BC Sisu 19 — 36

Ricoh-tournament, Vantaa

20.1.2017 PuHu Juniorit — Ura Basket 24 — 53
21.1.2017 Ura Basket — Kouvot 37 — 45
21.1.2017 Pantterit — Ura Basket 35 — 60
22.1.2017 EBT — Ura Basket 63 — 42
22.1.2017 Kouvot — Ura Basket 42 — 45

Harjoitusottelut

20.4.2017 Ura Basket 04 — Ura Basket 05 58 — 34

Ottelut syksy 2016

C- I divisioona

18.9.2016 Ura Basket — Pyrintö 43 — 62
22.9.2016 FoKoPo — Ura Basket 51 — 96
1.10.2016 Ura Basket — Loimaan Korikonkarit 82 — 48
8.10.2016 Pyrintö White — Ura Basket 68 — 51
12.10.2016 Ura Basket — Salon Vilpas 45— 78
19.10.2016 TuNMKY — Ura Basket 79 — 39
6.11.2016 Ura Basket — BC Nokia 78 — 61
12.11.2016 Korihait — Ura Basket 64 —55
20.11.2016 Ura Basket — Salon Vilpas 64 — 68
27.11.2016 Pyrintö White — Ura Basket 54 — 44

C- II divisioona

21.9.2016 FoKoPo — Ura Basket red 129 — 12
5.10.2016 Ura Basket Red — Salon Vilpas 59 — 56
19.10.2016 Ura Basket — Arska Basket 26 — 74
30.10.2016 PeU-Basket — Ura Basket 62–24
5.11.2016 Ura Basket Red — TuNMKY White 22 — 89
5.11.2016 TuNMKY Blue — Ura Basket Red 81–67
7.11.2016 Raision Palloseura — Ura Basket Red 54–41
24.11.2016 NaKo — Ura Basket Red 71–47
12.12.2016 SalPa — Ura Basket Red 30–40

Harjoitusottelut

17.8.2016 Ura Basket 04 — Ura Basket 05 43–46
20.8.2016 FoKoPo 03 — Ura Basket 03 72–77
20.8.2016 FoKoPo 04 — Ura Basket 04 62–53

9.9.2016 Ura Basket C1 — Ura Basket B2 59–30

Lisäliiga

15.10.2016 HonSU — Ura Basket 48– 83
15.10.2016 Ura Basket — Kataja 53 — 48
16.10.2016 TuNMKY — Ura Basket 76–61
16.10.2016 Ura Basket — EBT 83–43

17.12.2016 HonSU — Ura Basket 39 — 87
17.12.2016 Kataja — Ura Basket 66– 41
18.12.2016 Ura Basket — Lappeenranta 64 — 27
18.12.2016 Kataja — Ura Basket 45–46

Tallink turnaus , Espoo // 03-ikäluokka

26.8.2016 Ura Basket 03 — Pyrintö 50–26
27.8.2016 Ura Basket 03 — Honka Green 47–20
27.8.2016 Ura Basket 03 — Pantterit 57–32
28.8.2016 Ura Basket 03 — EBT 30–37
28.8.2016 Ura Basket 03 — TuNMKY 40–42

Tallink turnaus , Espoo // 04-ikäluokka

26.8.2016 Ura Basket 04 — HyPo 36–38
27.8.2016 Ura Basket 04 — EBT Black 35–17
27.8.2016 Ura Basket 04 — Kungsholmen Basket Vit (SE) 68 — 17
28.8.2016 Ura Basket 04 — JKS 41 — 25
28.8.2016 Ura Basket 04 — HyPo 43 — 32
 

Ajankohtaista

 

Joukkueen säännöt

Pelisäännöt

1. Valmentajien ja pelaajien arvostus
2. Kiroilu kielletty
3. Henkilökohtainen hygienia
4. Tee oma parhaasi
5. Keskittyminen
6. Tee joukkuepelaajasta parempi
7. Ilmoita poissaolosi ajoissa
8. We are not doping
9. Olen joukkuetapahtumissa mukana.


Instagram | #urabasket

Yhteistyökumppanit

 mehilainenjatke     anders-Manager    k-suppari-katariinatalonet piikkio_works penkkala  helkama   baden