
Torstaina 26.5. vietettiin koripallokauden päättäjäisiä kotipesässämme Littoisten monitoimitalolla. Seuraväkeä oli paikalla niin runsaasti, että katsomosta meinasi tila loppua kesken! Palkitsemiset aloitettiin nuorimmista pelureista, eli mikro- ja mini-ikäisistä joille annetiin mitalit kuluneen kauden ahkeran harjoittelun kunniaksi.Taitomerkkikisoihin osallistuneet saivat myös omat suorituspalkintonsa.
Jokaisesta juniorijoukkueesta palkittiin vuoden Pelimies, Taistelija ja Kehittynein pelaaja. Palkintojen jakamisten välissä saatiin myös nähdä vauhdikkaita suorituksia minipojilta lay-up kisassa, sekä C-pojat haastoivat valmentajiaan vapaaheittokisaan. Arvokkaimmat kiertopalkinnot jaettiin illan viimeisenä. Myös useita seura-aktiiveja palkittiin vuosien arvokkaasta työstään sillä monella Uralaisella oli tullut 5, 10 tai 20 vuoden rajapyykki täyteen.
Kiitos kaikille pelaajille, valmentajille, toimihenkilöille ja vanhemmille kuluneesta kaudesta sekä hyvää kesää!
Alta löydät illan palkittavat sekä kuvia päättäjäisistä:
Ansiomerkit
Pronssi (5 vuotta aktiivisesti mukana seuran toiminnassa)
Kaisa Forsström
Linnea Louhi
Kari Valtanen
Samu Silenius
Aku Virtanen
Mika Myllymäki
Hopea (10 vuotta aktiivisesti mukana seuran toiminnassa)
Jukka Lapinniemi
Tarmo Lindberg
Kulta (20 vuotta aktiivisesti mukana seuran toiminnassa)
Kari Ruohonen

Palkintoja oli jakamassa seuran oma kasvatti Matti Nuutinen! Kuvassa Vuoden Korisnappula -palkinnon saanut Sinan Coskun.